Targ Auto Sau Vanzari Online?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Targ Auto Sau Vanzari Online?

    salut, inca nu am prea fost de curand prin targuri de masini, insa pe net m`am uitat aproape zilnic la preturi si masini.
    e careva care frecventeaza si targurile? sunt mai rentabile ofertele la targ fata de net? posibil sa gasesti in targ o masina mai buna ca pe net ? ,ms

  • #2
    Nu ai nimic de pierdut daca dai o tura si prin targ sa stii. Cele din Vitan sunt majoritatea daca nu chiar toate pe autovit,deci nu cred ca e diferenta.
    1 point 6 litre 8 vsigpic

    Comment


    • #3
      In targ ai avantajul ca vezi "pe viu" masina,te urci in ea,ii asculti motorul, cand pe net vezi doar poza...
      niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

      Comment


      • #4
        Cred ca mai bine de pe net sau din ziarele cu anunturi auto,la Vitan e jale samsarii fac legea e cate unul si cu 8 -10 masini.Am vrut sa iau eu de acolo,ne-am anteles la pret cand sa mergem sa facem actele ami spune stai sa sun sa vina proprietarul,asa ca ....Eu unul am renuntat.
        Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

        Comment


        • #5
          Dar ca preturi? sau ca negociat? merge mai bine in targ ?

          Comment


          • #6
            Pai normal ca se negociaza mai bine pe viu,acum depinde si de persoana care vinde masina...dar de obicei se negociaza mai bine fata in fata. Si daca suni pe cineva sa ii zici sa va intalniti sa vezi masina si tot pe viu negociezi,mai bine decat la telefon.
            1 point 6 litre 8 vsigpic

            Comment


            • #7
              Si pe net poti sa dai peste samsari...tu sti intr-un simplu anunt cine e proprietarul?. Is convins ca toate masinile din targ is puse si pe net.
              niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

              Comment


              • #8
                Ai perfecta dreptate samsari gasesti si la anunturi dar cand te auzi la telefon al antrebi si tu daca e masina pe numele lui.Am gasit si raspunsuri de gen "e a lu unchiu" "a lu varumeo"....
                Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                Comment


                • #9
                  O masina serioasa nu prea o gasesti in targ. Nu prea sta un om serios sa vanda masina in targ .
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • #10
                    Bravo.Ai pus punctul pe I.Ai perfecta dreptate.
                    Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                    Comment


                    • #11
                      Greu de gasit om de incredere si pe net, sunt pe unele site`uri sau forumuri cate 2-3 masini la aceeasi persoana si la toate scrie primul proprietar.. deci nici pe net nu gasim masini serioase

                      Comment


                      • #12
                        Sunt curios unde cred unii ca vand oamenii seriosi masinile? Sigur ca incearca prin mica publicitate, anunturi puse pe masini, pe net dar pana la urma tot in targ se ajunge. Sigur, acolo sunt si multi samsari de masini dar gasesti si multi proprietari care-si vand singuri masinile. Oricum pe net sunt cele mai mari tepe si asta nu numai la noi ci si in Germania de ex. pe scout24 sau mobile.de. Am multe cunostinte care au retinut o anumita masina pe net si odata ajuns in autohaus sa constate ca ea nu mai este, de fapt nu a fost niciodata si dealerul, de obicei turc, sa incerce sa-i vanda alta rabla.

                        Comment


                        • #13
                          eu unul as cumpara numai masini noi............
                          dar second ,doar de la cunoscuti
                          asta ca am luat si din targ si din anunturi
                          sigpic Alexandria

                          Comment


                          • #14
                            Probabil tot targul este mai bun decat netul, in cazul in care persoana interesata de o masina este din alt judet si il suna pe respectivul vanzator, ii poate povesti la telefon cateva perle, iar dupa ce se deplaseaza pana acolo si ii intr`o alta stare decat trebuia, cu o mare negociere poate sa faca greseala s-o cumpere, in schimb la targ, merge sa te orientezi catre persoane mai invarsta, si sa stai la taclale cu ei sa-i intrebi daca sunt singurii proprietari, daca nu, next, evident, si e mai simplu, vezi si starea, si o si poti testa..
                            Sunt persoane pe acest forum care si-au luat tepe prin targuri , anunturi online sau sa fie in oare care masura obligati sa cumpere o masina?

                            Comment


                            • #15
                              O masina serioasa nu se vinde in targ! In afara faptului ca un om serios(inginer,avocat sau eu stiu ce meserie serioasa) nu sta sa vanda masina in targ mai se pune si problema ca in targ ai sanse mici sa vinzi masina din cauza faptului ca esti inconjurat de samsari. Pe majoritatea nu ii intereseaza ca tu vinzi masina luata de noua, prim propietar,60.000km reali(dau un exemplu) si ceri 8000 sa zic pentru ca in targ or sa mai fie cel putin 10 modele la fel cu ale tale,insa aduse din afara cu km fara numar(dati inapoi evident) la un pret cu 3000 sub ce ceri tu.
                              Pai nu e pierdere de timp si nu te iau nervii? pentru ce sa mai pierzi weekendul prin targ? in loc sa stai acasa cu familia ca e week end sa faci o plimbare o iesire, stai ca prostul in targ unde si asa ai sanse fff slabe din cauza samsarilor si din cauza nepriceperii oamenilor care nu fac diferenta intre masina luata de noua cu 1 singur propietar si alta masina adusa si trecuta prin 5 maini.
                              Eu daca mi-as vinde masina as pune-o pe siteurile online, as pune pe forum, insa cel mai mult m-as baza pe cunoscuti/prieteni/vecini. se duce vorba si cine stie .
                              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google